Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Covid-19

Tänk på att hålla avstånd till andra besökare och till vår personal. Tack för hjälpen. Det är förbjudet att framföra cykel, elsparkcykel, rullbrädor etc i trädgården. Hundförbud råder t.om. 30/9

Personal

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U VW XYZ ÅÄÖ 

A

Marja Abrahamsson
Leg. sjukgymnast/fysioterapeut
marja.abrahamsson@vgregion.se

Alexandre Antonelli
Botanist
070-398 95 70
alexandre.antonelli@bioenv.gu.se

B

Hanna Berko
Rehabträdgårdsmästare
072 - 538 17 44
hanna.berko@vgregion.se

Oscar Björn
Trädgårdsmästare
070-082 22 58
oscar.bjorn@vgregion.se

Anna Brandin
Trädgårdsmästare
073-097 93 00
anna.brandin@vgregion.se

Anna Brissman
Arbetsterapeut
070-082 31 69
anna.brissman@vgregion.se

Monica Brolin
Trädgårdsarbetare
076-949 43 78
monica.brolin@vgregion.se

Jan-Erik Börjesson
Trädgårdstekniker
070-795 76 13
jan-erik.borjesson@vgregion.se

Per Börjesson
Servicetekniker
070-751 63 33
per.borjesson@vgregion.se

C

D

Eva-Marie Dahlström
Trädgårdsmästare specialist
070-785 18 15
eva-marie.dahlstrom@vgregion.se

Kennert Danielsson
Pedagog
070-537 48 64
kennert.danielsson@vgregion.se

Kemal Dedic
Drifttekniker
070-787 55 13
kemal.dedic@vgregion.se

E

Anna-Carin Ek
Förste trädgårdsmästare
070-491 05 92
anna-carin.ek@vgregion.se

Helen Ekvall
Pedagog
070-369 88 79
helen.ekvall@vgregion.se

F

Evamaria Ferm
Enhetschef gestaltning och skötsel
070-780 10 10
evamaria.ferm@vgregion.se

G

Bengt Gran
Trädgårdsmästare
070-381 40 09
bengt.gran@vgregion.se

Lars Granath
Trädgårdsarbetare
070-602 38 90
lars.granath@vgregion.se

Agneta Green
Marknad och kommunikation
070-740 80 19
agneta.green@vgregion.se

H

Birgitta Hagelin
Trädgårdsmästare specialist
070-352 82 76
birgitta.hagelin@vgregion.se

Mats Havström
Botanist/enhetschef forskning och samlingar
070-277 51 90
mats.havstrom@vgregion.se

I

Marika Irvine
Förste trädgårdsmästare
070-210 52 94
marika.irvine@vgregion.se

Christer Isaksson
Trädgårdsmästare/förman
070-722 51 66
christer.isaksson@vgregion.se

J

Martin Jacobsson
Servicetekniker
070-736 71 95
martin.jacobsson@vgregion.se

Gjermund Johnsen
Servicetekniker
070-082 22 57
gjermund.johnsen@vgregion.se

Göran Jungersten
Enhetschef butik och administration
070-300 65 64
goran.jungersten@vgregion.se

K

Kent Kainulainen
Botanist
072 - 223 53 43
kent.kainulainen@vgregion.se

Jenny Klingberg
Miljöforskningsinformatör
070-352 97 72
jenny.klingberg@vgregion.se

Åsa Krüger
Botanist
Samlingar och Forskning
070-020 59 84
asa.kruger@vgregion.se

Åsa Kullin
Förste trädgårdsmästare
070-770 65 96
asa.kullin@vgregion.se

Mari Källersjö
Förvaltningschef
070-361 39 88
mari.kallersjo@vgregion.se

L

Einar Larsson
Förste trädgårdsmästare
070-770 58 08
einar.larsson@vgregion.se

Eva-Lena Larsson
Enhetschef Gröna Rehab och Lärande och Kommunikation
070-738 08 75
eva-lena.larsson@vgregion.se

Magnus Lidén
Botanist
070-206 36 73
magnus.liden@vgregion.se

M

N

Johan Nilson
Trädgårdsmästare specialist
076-052 40 88
johan.g.nilsson@vgregion.se

O

Malin Odenhall
Rehab koordnator
malin.odenhall.ward@vgregion.se

Karen Otto
Pedagog
076-941 70 91
karen.otto@vgregion.se

P

Michael Petersson
Trädgårdsmästare
070 - 082 22 71
mikael.m.petersson@vgregion.se

Henning Pettersson

Trädgårdsmästare
070-454 51 81
henning.pettersson@vgregion.se

Thomas Pouzette
Trädgårdsmästare
070 - 081 65 83
thomas.h.pouzette@vgregion.se

Q

R

Lisa Rieback
Trädgårdsmästare & Projektassistent
070-082 21 26
lisa.rieback@vgregion.se

S

Henrik Sjöman
Botanist
070-020 63 56
henrik.sjoman@vgregion.se

Maria Sjöstedt
Förste trädgårdsmästare 
0704-50 98 09
maria.sjostedt@vgregion.se

Ellinor Smederöd
Kommunikationsassistent
ellinor.smederod@vgregion.se

Indra Södergren
Säljare butik/adm. assistent
076-282 80 68
indra.sodergren@vgregion.se

T

Lars Troberg
Servicetekniker
070-780 90 39
lars.troberg@vgregion.se

U

V/W

Erik Vidstige
Trädgårdsmästare
070 - 081 65 79
erik.vidstige@vgregion.se

Cecilia Wahlén
Adm. koordinator
070-454 83 20
cecilia.wahlen@vgregion.se

Stina Weststrand
Botanist
076-835 39 49
stina.weststrand@vgregion.se

X/Y/Z

Henrik Zetterlund
Botanist
070-722 51 65
henrik.zetterlund@vgregion.se

Micha Zurowetz
Trädgårdsmästare
070-770 65 54
micha.zurowetz@vgregion.se

Å/Ä/Ö

 

Tillbaka till toppen av sidan


Senast uppdaterad: 2020-07-02 15:50